FAQ: відеозйомка весілля

FAQ з відцифруванняЯкщо Ви не знайшли відповідей на свої питання, можете задати їх електронною поштою е-mail: videograf-oleg@ukr.net та написати своє запитання, і воно з’явиться в цій статті. Також Ви можете задавати питання по тел. + 38 (067) 183-16-61, (Viber / WhatsApp) або через форму зворотнього зв’язку.

Питання та відповіді

01. Як давно Ви займаєтеся відеозйомкою?

Відеозйомка є одним з творчих напрямків моєї діяльності, яка стала моєю професією. Знімаю в HD якості, а також відеофільм записую на USB-носій. Відеограф в одній особі є сценаристом, режисером, оператором, звукорежисером, оператором монтажу і креативним дизайнером.

02. Звук записую з пульта музикантів для якісного монтажу банкету.

Поважаючий себе відеограф пише звук на банкеті з мікшерного пульта музиканта, ді-джея. При відеомонтажу зводить якісний звук з пульта мікшера зі звуком з відеокамери (оплески, крики браво, овації), при цьому виходить чистий, хороший звук.

Більш детально можна почитати тут:
Запис звуку з пульта на весіллі при зйомці відео

03. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕ несу за:

 • Ходьбу перед камерою і потрапляння в кадр офіціантів, фотографів та іншого персоналу;
 • Інші навмисні або ненавмисні дії гостей або дітей — призводять це до знімального браку;
 • Неякісне і неадекватне звукопідсилення музикантів на банкеті та виїзній реєстрації, що приводить до звукового браку.

04. Яке обладнання використовується при зйомці?

Я використовую професійну техніку, але це ні про що не говорить. Якість і рівень відеозйомки залежить, в першу чергу, від майстерності відеографа, а не від апаратури, яку він використовує, техніка є лише інструментом, яка в руках майстра може давати самі приголомшливі результати.

05. Ви знижки робите, якщо у нас весілля в будній день або пізньої зими?

Знижки я не роблю, тому що я працюю і викладаюся на всі 100%, незалежно від пори року або дати.

06. Ви знімаєте в інших містах чи тільки в м. Житомирі?

Так, я проводжу зйомки по всій Україні. Переважно я працюю в м.Житомирі і в області. Крім цього готовий виїхати в іншу місцевість. Оплата за проїзд здійснюється самим замовником. При зйомці не в м. Житомирі, Love Story можна зняти за день до / після весілля.

07. Ми живемо на Карабастузе, Ви до нас приїдете знімати весілля?

Звичайно приїду, якщо буде точна адреса або географічні координати. Можливо зустріти відеографа на автомобілі.

08. Що робити, якщо майбутній чоловік / дружина не хоче наймати відеографа, вважаючи, що це дорого і тому не потрібно.

Для початку, скажіть, що дуже хочете мати відео і згадати як це було, так як у знайомих теж є весільне відео. Якщо Ваші факти не подіють, попросіть запрошених гостей щоб вони скинулися і подарували весільний фільм, при цьому попередньо домовившись з відеографом.

09. А чи потрібен нам відеограф, адже у нас на весіллі буде знімати гість, так як у нього є цифрова маленька камера?

Однозначно потрібен, адже відеограф це не просто гість на Вашому весіллі, а в першу чергу професіонал, який найкращим чином повинен зберегти самі пам’ятні, радісні і веселі моменти в цей важливий в житті день.

Більш докладно можна почитати тут:
Лист, присвячений клієнтам

10. Навіщо замовляти весільну відеозйомку?

Уявимо таку картину: Через певний час у вас народяться діти, пройде багато років. Ви змінете кілька автомобілів або взагалі переїдете в іншу країну. І єдине, що може відновити відчуття і переживання кращого дня вашого життя — це відео.
Невже ви готові ризикнути, трохи заощадити на цьому і отримати відео, що несе розчарування?! Відео, яке вам буде не тільки безрадісно переглядати, але і показувати своїм дітям? Важливо щоб при перегляді ви не просто згадували, як виглядали, а заново переживали всі хвилюючі і зворушливі моменти урочистостей. Щоб знову посміхалися, згадували запах, дотики і почуття оживали в вас.
Багато людей, які найняли професійних весільних відеографів (в тому числі багато з моїх клієнтів) скажуть Вам, що відео було найкращою інвестицією у їхнє весілля.
Якщо ви шукаєте низькі ціни на весільне відео, то повинні розуміти, що і результат буде дешевим. Мої ціни оптимальні виходячи з мого досвіду і якості кінцевого продукту.

11. Що Ви обговорюєте з майбутніми молодятами при особистій зустрічі?

Зустріч з відеографом обов’язкова! Я наполягаю на зустрічі. Тільки при зустрічі я можу показати приклади відеоробіт, докладно розповісти про кожен кадр, спокійно і зрозуміло відповісти на ваші запитання і зрозуміти, як ви бачите день свого весілля. Я не буду розкривати всіх секретів, але з молодятами ми говоримо багато про що і різне.

Більш докладно можна почитати тут:
Молоді або Клієнти

12. Як і коли проводиться оплата?

Оплата проходить в два етапи: спочатку ми з вами зустрічаємося, знайомимося і в разі, якщо ви вирішуєте довірити мені відеозйомку вашого весільного дня, ви вносите передоплату і таким чином резервуєте за собою дату; друга частина оплати вноситься в день весілля.

Більш докладно можна почитати тут:
Пам’ятка клієнта

13. За який час бажано бронювати дату весілля і як домовлятися з відеографом?

Бронювати дату весілля необхідно заздалегідь особливо якщо у Вас «популярна дата». Як тільки визначитеся з числом і місце проведенням банкету — ТЕЛЕФОНУЙТЕ !!!
Якщо день реєстрації вашого шлюбу у мене не зайнятий, то ми зустрічаємося, обговорюємо нюанси вашого свята і Ви даєте завдаток. Більш того, якщо Ви подзвонили і лише уточнили питання, які вас цікавлять, то наступний клієнт може в той самий день домовитись про зустріч і забронювати цей день. Дата вважається вільною, поки не дали завдаток. Чим раніше Ви зберетеся, тим більша ймовірність, що я буду вашим оператором. Уже з кінця року йде запис на новий сезон (наступний рік). Будь-які питання пов’язані з відеозйомкою Вашого свята можна задати мені особисто. На сторінці «Контакти» так можна знайти зручні для цього способи.

14. Чи обов'язково зустрічатися з відеографом напередодні весілля?

Це обов’язкова умова, яка говорить про серйозність намірів пари. Варто не полінуватися, знайти час і обговорити всі деталі весільної відеозйомки. Така розмова може зайняти близько години-двох вашого часу, але воно того варте.

 • По-перше, особистий контакт допоможе налагодити взаєморозуміння, яке буде абсолютно необхідним в процесі зйомки, в умовах весільної метушні.
 • По-друге, в ході розмови проясниться план майбутньої зйомки, будуть визначені місця весільної прогулянки.
 • По-третє, отримана в ході бесіди інформація допоможе відеографу передбачити всі несподіванки і зробити згадку про свято найбільш яскравим.
 • * І нарешті, по-четверте, не соромтеся пропонувати відеографу свої ідеї і сюжети.

15. Чи погоджуватися на пропозиції «два в одному» - відео та фото?

Однозначно НІ !!! Нереально, виконуючи одночасно дві функції. Такі пропозиції підкуповують своєю дешевизною, але чи варто економити на зйомці власного весілля?
При зйомці «два в одному» щось обов’язково постраждає — відео або фото, а швидше за все, і те й інше.
У відеографа і фотографа на весіллі дещо різні завдання, і вирішувати їх якісно можуть тільки окремо взяті фахівці, але ніяк не універсал-одинак.

Більш докладно можна почитати тут:
Кого замовляти на весілля: відеографа і фотографа, а може краще «два в одному»
Що замовляти: весільне відео або фото?

16. Ви знімаєте весілля в постановочному або в репортажу стилі?

Головна мета полягає в тому, щоб зробити незабутній весільний фільм для молодят. На шляху до цієї мети я ставлю собі безліч різних завдань. Намагаюся поєднати і постановочний, і репортажний стиль. Все залежить від конкретної обстановки і звичайно від бажання молодят. Я не прихильник нав’язувати своє бачення події, намагаюся тільки направити думки молодят в потрібному напрямку. Дуже часто молоді пари не знають, яким хочуть бачити свій весільний фільм, і тут головне вгадати їх настрій. Моя робота — зберегти це свято в пам’яті молодят. Постановочний стиль можна застосувати в зйомках: Love Story, відеозапрошення на весілля, на весільній прогулянці, а в день самого весілля — це хронологія послідовних подій.

17. Які моменти весілля краще знімати на відео, а які - на фото?

Тут все залежить від бажання самих молодят. Але жодна фотографія не скаже слова «Так» в момент реєстрації. Для історії цікаві всі моменти, що відбуваються в цей день, як на фотографіях, так і у весільному фільмі.
Кіно — одне з найбільших відкриттів XX століття, а в 20-х роках в ньому з’явився звук. До чого цей екскурс в історію? До того, що будь-який момент, де важливий звук — клятва під час церемонії, привітання батьків, весільний танець і так далі — буде виглядати краще на відео. Жодна статична картинка не зможе занурити вас в атмосферу спогадів, як це робить кіно. Відео викликає емоції кожну секунду: сміх, сльози, захоплення, здивування і радість — все це легко може вміститися у відрізок 5 хвилин весільного фільму.

18. На вашу думку, яким має бути ідеальний весільний фільм?

Фільм не може бути ідеальним, він повинен бути красивим, емоційним і якісним. Тепер, напевно, вам буде легше орієнтуватися в сучасних тенденціях.

 • По-перше, в сучасній весільній зйомці хочуть бачити більше натуральних емоцій і менше награних сцен. Сучасні молодята віддають перевагу, щоб їх відносини були, як би підглянуті. Погодьтеся, краще будь-яких слів про цей день розповість закоханий погляд, посмішки майбутнього подружжя, їх сміх, збентеження і інші емоції.
 • По-друге, розуміючи, що весь весільний день на відео виглядає затягнуто, клієнти воліють яскраву стислість. Замість стандартної документальної хроніки, ви отримуєте захоплюючу історію, яку хочеться переглядати знову і знову. А щоб не шкода було роботи оператора, який знімав вас цілий день, можна домовитися про отримання на окремій USB-флешці всього робочого матеріалу.
 • По-третє, велика кількість спецефектів сьогодні розглядається, як щось застаріле. Вставки реплік типу «Наречений згоден» або «Танцюють всі» з радянських кінофільмів, а вже тим більше мультиплікації, не внесуть оригінальності. Також небажані і численні літаючі янголята, метелики, сніжинки, квіточки та інша атрибутика. Простота і натуральність, що відбувається — ось свіжий девіз весільного відео.

19. Вам потрібно місце в машині? Або ви на своїй поїдете?

А якщо я потраплю в ДТП, полишу колону, буду зупинений співробітником ДАІ, хто буде вас знімати ?! Я знижую ризики. Тому готуйте місце в першій машині спереду.

20. Як вести себе молодятам при зйомці?

Оператора не повинно бути видно і чутно, а ви потім повинні дивуватися: «І коли він це зняв? Ми і не помітили!» Шановні молодята, пам’ятайте:

 • Це ваш день і ваше свято. Ви повинні бути максимально розкуті і впевнені. Не соромтеся емоцій, сліз, радості. До речі, кінозірки перед об’єктивом спокійні і розкуті. Скористайтеся їх прикладом і робіть все плавно і неквапливо. Частіше посміхайтеся — Ви ж зірки! Сміливо пропонуйте і втілюйте свої задумки, наскільки б вони не були оригінальні або банальні.
 • Відеограф — ваш добрий приятель, а не просто чужий дядько, який прийшов заробити грошей. З оператором потрібно спілкуватися. Попередні відеозйомки Love Story, відеозапрошення на весілля допоможе познайомитися зі стилем роботи оператора, подивитися на себе з боку. І дасть Вам розуміння того, як вести себе перед камерою на весіллі.
 • Попереджайте всіх Ваших гостей про те, що на весільній прогулянці Ви залишите їх з шампанським і закусками на годину-дві.
 • Коли потрібно буде зробити постановочні кадри, я вам покажу і розкажу як треба.
 • Рухайтеся, посміхайтеся, цілуйтеся, і отримуйте задоволення від того, що це Ваш День! Ім-про-ві-зуй-те! Навіть на постановочних кадрах.
 • Не бійтеся фантазувати, дуріти і сміятися, робіть все, що душі завгодно!
  Сподіваюся, що в день весілля ви згадайте хоча б одну з цих моїх рекомендацій.

Більш докладно можна почитати тут:
Загальні поради нареченому і нареченій
Поради нареченим «в положенні»
Як красиво зав’язувати краватку

21. Чи обов'язково їхати на весільну прогулянку?

Весільна прогулянка — важливий елемент, оскільки це і час відпочинку молодят, щоб заспокоїтися після весільної церемонії, а для гостей — влаштувати невеликий фуршет. Для фотографа і відеографа цей час найцікавіших знімків і роликів. Можна відвідати пам’ятні місця, парки та інші мальовничі райони міста. Якщо погода не зовсім вдалася, то можна відправитися в закриті місця (торгово — розважальні центри, кафе, готелі, і т. д.).

22. Скільки часу потрібно на зйомку весільної прогулянки?

Мінімум потрібно виділити 2-3 години. Якщо ж мова йде про спільну роботу відеографа і фотографа, то час зйомки може збільшитися. Тут все залежить від взаємодії фотографа і відеографа: чим краще вони знають один одного і частіше працюють, тим вище ККД такої команди.
Також на час зйомки впливає наявність в безпосередній близькості від місця зйомки гостей. Зрозуміло, що всі вони прийшли на свято і хочуть провести якомога більше часу з молодими, але краще на час прогулянки їх чимось зацікавити.

Більш докладно можна почитати тут:
Як розрахувати час в день весілля з точки зору відеографа?

23. Де буде проходити весільна прогулянка? Куди поїдемо? Де краще?

Маючи досвід, я вам підкажу ті чи інші місця для зйомок в залежності від спланованого маршруту пересування, все підбирається індивідуально. Хотілося б оптимально використовувати час на відеозйомку, а не на поїздки по місту. У моїй скарбничці дуже багато красивих місць, як в місті так і в найближчих передмістях. У будь-якому випадку, головне під час зйомки не місце зйомки, а настрій молодят, а значить куди б ми не поїхали я завжди знайду можливість зняти гарне відео.

24. Що нам брати на весільну прогулянку?

Обов’язково візьміть шампанське і красиві келихи. Якщо у вас до нарядів є аксесуари, то їх беріть теж, не забутьте взяти гарне покривало, корзинку з фруктами і т. д.

25. Що робити на весільній прогулянці? Я не люблю зніматися. Я не люблю позувати.

Стиль зйомки обговорюється під час попередньої зустрічі з відеографом. Робіть так, як вам подобається, а я зможу трошки відкоригувати вашу поведінку під час зйомки :). Не любите позувати — буде акуратний репортажний стиль, без активного втручання з мого боку. Найголовніше, щоб ви відчували себе КОМФОРТНО.

26. А гості нам не завадять на весільній прогулянці і скільки їх брати?

Гості це частина вашого свята. Не я головна особа на весіллі, щоб вирішувати хто потрібен, а хто ні. Скажімо так, чим менше, тим краще! Ідеальний варіант це молодята + відеограф + фотограф також і свідки. Таке звичайно далеко не завжди виходить. Однак варто враховувати, що на прогулянці більшості гостей досить тривалий час доведеться розташуватися в стороні, поки молодих зніматимуть оператори. І чим більше гостей будуть присутніми при відео і фото сесії, тим на довше затягується час знімального процесу — адже вся група гостей буде переміщатися за молодими по парку, місту і т. д. Звичайно, взяти з собою кілька близьких друзів, які візьмуть участь в зйомці, це тільки плюс і позитивні емоції, але група родичів у віці, яким непросто робити перебіжки з місця на місце, не додасть оптимізму ні вам, ні їм.

28. Нам подобаються деякі весільні ролики, які ми бачили в інтернеті, чи можливо у вас замовити приблизно такі ж?

Звичайно. Вишліть мені посилання або відеоролики, які вам подобаються на електронну пошту е-mail: videograf-oleg@ukr.net і під час зйомки ми втілимо їх.

29. Під час зйомки, ви підказуєте молодятам і гостям, що робити? Або надаєте повну свободу і тільки знімаєте все, що відбувається?

Не буває єдиного сценарію весілля, все вирішується прямо на зйомці! Часом, бувають пари, знімаючи яких, абсолютно не потрібно втручатися, і вони самі створюють приголомшливі картинки. Але в будь-якому випадку, протягом всього весілля, я готовий допомогти і підказати, як отримати хороший результат відеозйомки.
Практика показує, коли людина помічає камеру, у нього абсолютно змінюється вираз обличчя, постава. А мені дуже важливі щирі, справжні емоції!

30. Чи можна зробити відеозйомку не в день весілля?

В останні роки все більшої популярності набуває так звана передвесільна зйомка. Ця традиція приходить до нас із Заходу, частіше знімається так звана Love Story — історія зустрічі і зародження любові, відеозапрошення на весілля.
Потрібна вона для того, щоб Ви звикли до роботи відеографа, зрозуміли його метод і стиль роботи і знали, чого очікувати на самому весіллі. У передвесільній зйомці є ще один плюс: молоді як би звикають перебувати перед камерою, починають вести перед нею більш природно.

Більш докладно можна почитати тут:
Відеозапрошення або як оригінально запросити гостей на весілля?

31. Як організована робота відеографа на весіллі і що найскладніше? Чи потрібно замовляти Вам місце в ресторані?

Питання про те, годувати або не годувати оператора, залишається завжди на розсуд замовника, але сита людина працює краще.
Оператори можуть і без їжі знімати, але уявіть, якими втомленими вони будуть до кінця знімального дня, адже їм весь час доводиться носити техніку, вибирати моменти і робити зйомку.
Повноцінне місце, звичайно ж, замовляти не потрібно. У ресторані оператору бажано виділити місце з краю столу, щоб він, нікому не заважаючи, міг встати і продовжити роботу. Якщо на банкеті буде організований невеликий столик з їжею і напоями, для відеографа і для інших людей, задіяних на Вашому весіллі — це навіть зручніше. Ваше свято вдасться ще краще, ми Вам будемо вдячні і ще сильніше постараємося порадувати Вас результатом своєї роботи.

Більш докладно можна почитати тут:
Чи варто годувати на весіллі відео-оператора і фотографа?

32. Чи використовуєте в своїй роботі додаткове світло?

У деяких закладах освітлення не дуже відповідає моїм вимогам, тому потрібне додаткове освітлення, яке я маю у своєму арсеналі.

33. Чи потрібна вам електрика під час зйомок?

Моя відеокамера і підсвічування мають великий запас енергії від акумуляторів. А для освітлення залу треба.

34. Ви ще не зробили нашу зйомку, а викладаєте інші відеоролики з інших зйомок!

У мене всі клієнти — приємні і адекватні люди. Але від колег чув, що були і такі претензії. Пояснюю. Я, як і багато інших відеографів, можу паралельно робити монтаж декількох зйомок. Можливо, перед вашою зйомкою в черзі було ще кілька. І в поточний момент саме вони знаходяться в монтажі.

35. Відзнятий відеоматеріал Ви монтуєте особисто? Скільки часу займає монтаж фільму?

Дуже своєчасне і цікаве питання! Зйомка весілля — це мала частка в створенні весільного фільму. Далі починається процес монтажу, в якому є як і технічна, так і творча складова. З усього дня, а це, як правило, 12-14 годин, необхідно вибрати кадри, які будуть передавати всю емоційність Вашого весілля. І в той же час не змусять Вас заснути під час перегляду або натиснути перемотування. Успіх оператора- якщо молодята подивилися фільм на одному диханні.
Знімаю тільки сам, це авторська робота, найнятих студентів у мене немає. Створення весільного фільму у мене йде приблизно 3-6 місяців, в залежності від завантаженості в пік сезону (липень — жовтень). Це не означає, що всі 5 місяців я роблю саме ваш фільм. Замовлень багато, а відмінно зроблений фільм потрібно віддати кожній парі, тому час монтажу кожного фільму займає дуже багато часу. З урахуванням «живої черги по датах зйомки весілля», так і виходить.
Часто молодятам хочеться швидше отримати свій фільм. Але, як відомо, швидко — не означає добре. Краще витратити достатню кількість часу, але отримати відмінний результат.

Більш докладно можна почитати тут:
Створення весільного фільму
Монтаж весільного фільму
Класний весільний фільм
Весільний фільм і підбір музики
Тривалість весільного фільму

36. Що входить в весільний кліп?

Весільний кліп робиться під музичну композицію від 2 до 4 хвилин. Він включає в себе найяскравіші моменти з весільного дня — ранкові приготування, прогулянка, вінчання, виїзна церемонія (розпис в РАЦСі), елементи декору з виїзної церемонії і прикрас в ресторані, деякі моменти банкету в ресторані. Такий весільний кліп можна показувати друзям, колегам, розмістити на свою сторінку в соціальних мережах. Це дуже короткий і змістовний огляд вашого весілля.

37. А ви накладаєте спецефекти при монтажі кліпу?

Давайте розберемося, що таке «спецефекти». Якщо маються на увазі серця, голуби — однозначно ні. Монтаж намагаюся максимально наближати до класичного — з тією метою, щоб ні через 5, ні через 10, ні через 20 років ваш фільм не був смішним. Класичний монтаж — це аж ніяк не відсутність динаміки! Згадайте один з таких крутих «спецефектів» — наречену на долоньці. В 2000-х роках це було круто, а зараз вважається моветоном. І згадайте художні фільми і хроніку 30- і 40-річної давності, які хочеться переглядати знову і знову … У них немає футажів, немає літаючих кадрів і тому подібного. Але їх дивляться поколіннями.

Більш докладно можна почитати тут:
Створення весільного фільму
Монтаж весільного фільму.

38. Чи можна нам самим вибрати музику для весільного фільму?

Звичайно, можна! Це повністю залежить від вас. Музика створює настрій і тон для всього відео. Я надаю кожним молодятам можливість вибрати свою власну музику. Якщо у Вас є кілька улюблених композицій і Ви хочете щоб відеограф використовував їх при монтажі весілля, тоді підготуйте їх попередньо.

Більш докладно можна почитати тут:
Весільний фільм і підбір музики

39. На якому носії ми отримаємо наш фільм?

Змонтований відеофільм записую на Ваш USB-носій 16 Гб або 32 Гб. Для чорнового матеріалу буде потрібно вільного місця в середньому 70 Гб -100 Гб на жорсткому диску.

Більш докладно можна почитати тут:
Як зберігати відео?

40. Ми хочемо мати оригінал всієї зйомки, ви можете його дати?

Після повного фінансового розрахунку зі мною можу скинути на Ваш носій. Зйомка весільного дня — це як правило, це 4-5 годин відзнятого матеріалу в середньому до 70 Гб — 100 Гб. Такий відзнятий матеріал називається «черновим».

41. Чи зберігаєте ви зроблені весілля та інші ролики?

І таке бувало, що молодята втрачали відео з весіллям і зверталися до мене з питанням — чи не залишилося у мене весільне відео? Ніхто не застрахований і від технічних проблем. Ваша відеозйомка весілля зберігається у мене не менше 1 року.

42. А можна не виставляти наше відео в інтернет?

Увага! Я як автор відео залишаю за собою авторське право використовувати відзняті матеріали в моєму портфоліо (в якості реклами), а також розміщувати у себе на сайті videohd.com.ua і в соц. мережах. Сподіваюся на ваше розуміння. Якщо це буде конфіденційна відеозйомка, тоді окрема домовленість.

43. Ви знімаєте фото?

Ні, я знімаю тільки відео.

44. Як ви працюєте з фотографами?

Є певна кількість фотографів, з якими я успішно співпрацюю протягом багатьох років. Я завжди можу порекомендувати професійних фотографів в залежності від ваших вимог і фінансових можливостей і з якими у мене є досвід зйомки.
Зв’язок відеограф + фотограф дуже важливий. Вони повинні працювати як члени однієї команди і не потрапляти один одному в кадр.

45. Ви можете порадити нам на весілля хорошого ведучого і музикантів?

Так, звичайно можу запропонувати.