Слово «краватка» утворено від двох німецьких слів: «hals» — шия і «tuch» — хустка. Краватка — один із затребуваних чоловічих аксесуарів. За краватці можна судити про характер, звички та спосіб життя чоловіка. Краватки повинен гармоніювати з кольором костюма, сорочки, носок і туфель. До світлого костюма в поєднанні зі світлою сорочкою підійде краватка того ж тону, що і сорочка. Якщо ж на вас буде одягнена темна сорочка, то краватка слід підібрати в тон костюму. Класику не варто псувати. Поєднання чорного костюма і білої сорочки, і оригінальним краваткою з дрібним малюнком.
Чоловікам маленького зросту і з повною фігурою варто уникати великого малюнка на краватці. А ось вертикальна смужка, навпаки, буде дуже добре. Горизонтальні смуги і великі малюнки бажано уникати і власникам стрункої фігури, але маленького зросту. Ідеальний варіант для таких чоловіків — однотонні краватки або краватки з дрібним, ледве помітним малюнком. Краватки зі сміливими геометричними малюнками можна носити власникам великих габаритів, що відрізняється високим зростом і вгодованістю. А ось високі і худорляві можуть візуально додати собі кілька кілограмів, надівши краватку з горизонтальною смужкою або великим малюнком. Їм також не слід носити вузька краватка. Великим чоловікам з широким обличчям і товстою шиєю рекомендуються широкі вузли «Віндзор». Худим чоловікам рекомендується вибирати тонкі й акуратні вузли простий, «Напіввіндзор». Довжина повинна бути такою, щоб у зав’язаному вигляді краватку прикривав пряжку ременя. І так щоб прийняти правильне рішення, який вузол краще зав’язати, потрібно звернути увагу на деякі чинники: тяжкість тканини, ширину і довжину краватки, яка форма коміра сорочки. Основні правила: для складних вузлів використовуються краватки з тонких тканин, для великих вузлів — комірці сорочки повинні бути з широко розведеними куточками.
Догляд за краваткою
Краватка вимагає ретельного догляду. Плями бажано вивести на краватці самостійно. Пляма від алкогольних напоїв виводиться кухонною сіллю (хлорид натрію, NaCl). Після цього потрібно запрати проточною водою. Звичайна вода відпере плями від газованих напоїв.
Плями кави або шоколаду потрібно промити мильною водою або скористатися в деяких випадках засобом для виведення плям.
Пляма від крові потрібно негайно відіпрати проточною холодною водою або скористатися нашатирним спиртом (досить просто капнути на пляму, а потім випрати холодною водою), якщо не допомогла вода.
Краватка рекомендується зберігати в розв’язала і підвішеному стані. Краватка не гладять, щоб не зіпсувати форму, а якщо з’явилася необхідність погладити. Перший спосіб — зробіть картонний шаблон у формі краватки, який слід вставити в краватку і через вологу марлю пропрасувати праскою. Другий спосіб — його потрібно повісити його у ванній і відкрити гарячу воду. Від гарячої пари складки на краватці разгладятся самостійно.
Найпопулярніші вузли для зав’язування краватки
Тепер Ви знаєте, як зав’язати краватку. Трохи терпіння, часу і вправності — і ви майстерно зав’яжіть будь-який з цих вузлів, а, можливо, придумаєте що-небудь новеньке і запропонуйте нам.