Фактори вибору дня тижня і дати весілляВаші особисті переваги, смаки і фінансові можливості в певний момент часу. Вибір пори року — майже завжди суб’єктивний вибір кожної пари. Залежить цей вибір частково від накопичених заощаджень для гуляння, частково від дати пропозиції руки і серця. Традиційно найпопулярніший час для весіль — період з початку червня і до кінця жовтня. Пік щорічно припадає на вересень. Всі пори року по-своєму красиві — але все ж, більшість молодят хочуть одружуватись в теплу пору. Єдина порада, яку можна дати в даному випадку — вибирайте дату і пору року так, як хочете саме Ви, а не так, як робить більшість. Ваше весілля — це саме ваше весілля!

ВИБІР ПОРИ РОКУ ДЛЯ ВЕСІЛЛЯ

ДНІ, В ЯКІ РОЗПИСУЄ ЖИТОМИРСЬКИЙ РАЦС

Перерва: 13:00 — 14:00

ГРАФІК РОБОТИ РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБІВ
Вівторок — четвер: 9:20 — 17:30;
П’ятниця: 9:20 — 12:00;
(перша і третя середа місяця —
НЕ приймальний день).
Вівторок: 9:20 — 13.00;
Неділя: 14:00 — 17:30;
Четвер: 9:20 — 17:00;
Субота: 9:20 — 16:30.

Розписує РАЦС круглий рік, але не в усі дні тижня. На вибір два зали для проведення церемоній: на першому поверсі оформлення в світло-зелених тонах, на четвертому — в бежевих. Місткість середня. Розпис здійснюється незалежно від прописки нареченого і нареченої.

ДЛЯ ПОДАЧІ ЗАЯВИ ПРИ СОБІ НЕОБХІДНО МАТИ ЩО НЕОБХІДНО ВЗЯТИ В РАЦС В ДЕНЬ РОЗПИСУ
Паспорти
Ідентифікаційні коди
Свідоцтво про розлучення
при повторному шлюбі
Паспорти
Обручки
Весільний рушник
Весільний коровай
Келихи для молодят
Шампанське
Коробка цукерок

Останнім часом все більш популярним стає робити в день весілля виїзну церемонію — і цей пункт все менше впливає на вибір дня тижня для банкета. Якщо Ви вибрали Виїзну церемонію — її проведуть для Вас не тільки в неділю, але навіть в понеділок, якщо Ви того захочете).

ПІСТ І ВІНЧАННЯ

Якщо в день Вашого весілля Ви надумали обвінчається — вибір дат для Вас відчутно звузитися. Так, наприклад, в 2021 році Вас не обвінчають в квітні або в грудні, крім цього Вас не обвінчають по вівторках, четвергах і суботах протягом усього року. Винятком може бути католицька церква, де діють інші правила, ніж в поширеною у Православнійцеркві. Справедливості заради, варто також зазначити, що Православна церква Київського Патріархату іноді вінчає по суботах.

ПОГОДА

Майже всі молодята і особливо наречені, хочуть гарне весільне відео на природі і тому сильно переживають через погоду: що б в день весілля не було дощу, не було холодно, не було сиро, сіро… Саме тому більшість пар не хочуть одружуватись ранньою весною, пізньою осінню і взимку. Завжди знаходяться люди, які навпаки хочуть весілля взимку — коли лежить сніг і все навколо біле і ошатне. Взимку у багатьох період простою на роботі — а значить, вільного часу на організацію більше, легше взяти відпустку. Якщо погода не радує і мерзнути на вулиці не хочеться, завжди є різні варіанти інтер’єрної відеозйомки.

ЗРУЧНІСТЬ

З міркувань зручності для весілля досить часто вибирають вихідний день або день на передодні вихідних (п’ятницю). З цієї ж причини майже ніхто не гуляє весілля в понеділок (перший робочий день тижня). Це логічно і очевидно — після банкету хочеться відпочити і відіспатися і Вам і всім Вашим гостям. Крім цього не всі гості можуть відпроситися з роботи і прийти на Ваше весілля в будній день. З цієї причини субота — найбільш затребуваний день для весілля. Враховуйте цей факт і бронюйте зпвчасно ресторан, ведучих, відео та фото, якщо Ви теж вирішили робити саме в суботу. В місяці тільки 4 суботи, а весіль багато — і всі хочуть, щоб було зручно! На знижку в суботу розраховувати навряд чи доведеться. Якщо ж у Вас заплановане маленьке весілля в колі найближчих родичів або зовсім без гостей — будній день може бути не тільки більш вигідним для Вас днем тижня, а й більш зручним. Відсутність інших весіль спростить відеозйомку на красивих локаціях, а вільна дорога вдень — спростить пересування по місту.

ФІНАНСОВА СКЛАДОВА

Ні для кого сьогодні не секрет, що весілля в пік весільного сезону — влітку і восени обходитися завжди дорожче, ніж навесні або взимку, коли весіль мало і всі виконавці (ведучі, оператори, флористи і т.д.) зацікавлені в клієнтах. Звичайно, такий поділ дуже умовний і не виражається в конкретних цифрах — але, тим не менш, економія відчутна. З цієї ж причини найбільш практичні і прагматичні люди роблять весілля в будній день з понеділка по четвер (п’ятниця — дуже популярний день тижня серед молодят, і знижку на це будній день, як правило, ніхто Вам не дасть). Я особисто неодноразово стикався з тим, що дорогі і затребувані ресторани йдуть на знижку молодятам, які бажають відзначити банкети в середу або четвер.

НЕПЕРЕДБАЧЕНА ВАГІТНІСТЬ

Пояснювати цей пункт немає особливої потреби. Досить часто непередбачена вагітність стає причиною самого весілля або причиною робити її раніше запланованого часу. Великий живіт під весільною сукнею — дуже бентежить наречену, а весільна гулянка на пізніх термінах небезпечна як для мами, так і для майбутньої дитини. Як правило в таких випадках не вибирають пору року, а більше орієнтуються на термін вагітності.

ЗАБОБОНИ МОЛОДЯТ

З цієї причини багато хто уникає весілля у високосний рік або в травні. Незважаючи на те, що травень один з найкрасивіших, комфортних і недорогих місяців для весілля — багато хто уникає його через забобони про те, що люди будуть все життя «маятися». Тут треба відзначити що в травні вінчають, а значить немає поста в цей час. З позиції церкви травень – сприятливий для шлюбу час. До забобонів, як відомо, церква ставитися несхвально. Травень — розпал весни, початок нового життя, місяць, коли все цвіте і розпускається. Незважаючи на свою практичність, травень на сьогоднішній день так і не став весільним місяцем.

КРАСИВІ ДАТИ ДЛЯ ВЕСІЛЛЯ

Деякі пари намагаються приурочити весілля до пам’ятних дат, наприклад, до дня, коли вони познайомилися, почали зустрічатися, до дня, коли перший раз поцілувалися і так далі. Є молодята, які хочуть одружитись в день народження одного з них або в день національного свята. Є навіть ті, хто вибирають дату для весілля з оригінальності: наприклад, 29-е лютого у високосному році — що б відзначати потім річницю весілля, 1 раз в 4 роки. Дуже оригінальна дата для весілля — день переведення годинників на годину назад, для тих, хто хоче, щоб шлюбна ніч була на одну годину довша)))

Leave A Comment