Що потрібно для вінчання?Що потрібно для вінчання, як не потрапити в халепу? Незважаючи на те, що ми живемо в сучасному світі під час високотехнологічного прогресу, духовність завжди була і буде в серцях і житті закоханих. Тому, крім класичного в нашому розумінні розпису, люди також прагнуть укладати шлюби не тільки в РАЦСах, а й на небесах — вінчатися.
Вінчатися хочуть багато, але не всі знають, що для цього потрібно. Починаючи від релігійних правил і закінчуючи більш загальними правилами. Як повинні виглядати образи для вінчання: для молодят. Хто може приходити, що потрібно. І багато інших питань, які цікавлять майбутніх наречених. Ми підготували для Вас інформацію по найчастішим питань.

Основні факти про вінчання.

  • Для початку варто врахувати, що церковний шлюб не є офіційним по законам держави. Тому, для виїзду за кордон, отримання єдиного прізвища, щоб Ви вважалися чоловіком і дружиною, необхідно укласти шлюб також і в РАГСі. Також це важливо для майбутніх прав на спільну дитину.
  • Вінчатися можна не більше трьох разів. Так, на даний момент є процедура анулювання вінчання. Але, тим не менш, обмежена кількість разів. Це дуже відповідальний крок, не тільки один перед одним і державою, але також і перед Богом. Тому, варто бути впевненим у своєму рішенні на сто відсотків.

Вимоги до молодят перед вінчанням.

  • Для вінчання обидві сторони повинні бути однієї віри. Також потрібно, щоб як майбутній чоловік, так і майбутня дружина були хрещені. Якщо молодята не проходили обряд хрещення, то в вінчанні церква має повне право відмовити. Якщо ж Ви або Ваша друга половинка НЕ хрещена, то не менше, ніж за місяць до вінчання необхідно пройти обряд хрещення і офіційно прийняти віру.
  • Крім того, якщо хтось із сторін перебуває в офіційному шлюбі з іншою людиною, вінчання НЕ може відбутися. Щоб переконатися в цьому, представник церкви може попросити офіційне підтвердження (виписка з РАГСу про відсутність шлюбу або ж про розлучення). І, крім того, наречений і наречена повинні бути повнолітні.
  • Також, варто мати на увазі, що під час посту, таїнство вінчання не може відбутися. Якщо Ви не знаєте про дати поста, то варто поспілкуватися зі священниуом і обговорити можливі дати вінчання. Ви можете запитати у представників церкви: «Що потрібно для вінчання».

Дрес код нареченого і нареченої на вінчання.

  • Наречена повинна бути в платті (спідниці та блузі). Це може бути і звичайна весільна сукня. Але, важливо, щоб фасон був нижче коліна і без глибоких вирізів (також можна, щоб спина була відкрита). Що відносно рукавів, то можна вибрати довгі або ж три чверті. Плечі повинні бути закриті. Що відносно відтінку, то варто вибрати класичну колірну гамму — білий, бежевий, айворі, ніжно-рожевий.
  • Якщо вінчання проходить після розпису в РАГСі і сукня з глибоким декольте, то підійде накидка або гарна ажурна хустка. Зачіска повинна бути скромною і не дуже високою. Важливо, щоб голова була покрита. Можна використовувати церковну хустку. Але, також можна надіти милий капелюшок або фату, щоб йти за канонами церкви і при цьому виглядати стильно. Те ж стосується і макіяжу, він повинен бути скромним, а для православних традиція губи повинні бути без помади. Так як ікону, вінець і хрест необхідно буде цілувати.
  • Наречений повинен бути в строгому костюмі. Також, якщо Ваше весілля передбачається з яскравими акцентами: яскраві кеди, метелик, краватка, то варто на момент вінчання зняти їх або поміняти на аксесуари та взуття спокійних тонів.

Що ще важливо для вінчання?

  • Вам знадобляться обручки, адже обмін ними також входить в традицію вінчання. У православній традиції для таїнства вінчання необхідні крім кілець, рушник і дві ікони — Богородиці та Спасителя. І, крім того, вінчальні свічки. Ікони і свічки можна придбати в церкві, також можна використовувати сімейну ікону.
  • Зазвичай, крім молодят у церкві знаходяться два свідки. Вони тримають вінці для майбутніх чоловіка і дружини. Якщо таких немає, то вінці надягають на голови молодим. Що потрібно для вінчання ще, залежить від особистих правил тієї чи іншої церкви, якщо такі є, тому попередньо все уточніть і обговоріть зі священиком.

Leave A Comment