Важливі поради молодятам від весільного відеографа

"ВажливіОтже, у Вас весілля. Це чудово. У народі кажуть: «Як пройде весілля, так і будуть жити молодята», і в цьому є частка істини. Поради, допоможуть вам отримати в результаті якісний фільм про ваше весілля. А через десяток років ці кадри взагалі будуть для Вас безцінними.

Запросити професійного відеографа, а не знімати самостійно

Деякі вважають, що на операторі можна заощадити, попросивши «познімати» своїх знайомих або друзів, запрошених на весілля. Ні в якому разі не робіть цього! Інакше ви отримаєте не весільний фільм, а лише окремі кадри сумнівної якості і далеко не все, що потрібно було б зняти. Тому що «гуляти» і «працювати» — різні речі.

Не женіться за дешевизною

Ціни зазнають суттєвих змін. Як правило, чим нижче ціна, тим менш якісний фільм ви отримаєте. Новачки можуть зняти і за 100 — 150 доларів (хочете, щоб на вас тренувалися, та ще за гроші?) Досвідчені оператори беруть 300-400 доларів за зйомку одного дня весілля і навіть більше, і в цьому немає нічого дивного.

З відеографом потрібно попередньо зустрітися

За тиждень перед весіллям зустрінетеся з оператором та обговоріть всі умови і свої «хотілки»

Загальні правила поведінки під час відеозйомки весілля

Познайомте оператора з вашим оточенням

Йому буде легше працювати, а ви і ваші гості будуть почувати себе більш розкуто, фільм вийде більш цікавим.

Ведіть себе природно

Якщо Ви боїтеся камери, ще до зйомок весілля попросіть мене показати вам її і зробити кілька пробних кадрів. Не бійтеся — ваше хвилювання в цей день буде виглядати цілком природно.

Не бійтеся світла

Я використовую додаткове освітлення для відеозйомки, так як необхідно для якісного зображення для відео.

Не повертайтеся спиною до оператора

Якщо ви помітили, що на вас наводять камеру — ні в якому разі не повертайтеся задом, навпаки — намагайтеся бути обличчям до оператора.

Не давайте гостям повертатися задом або загороджувати вас

Наречений і наречена — завжди в центрі уваги. Але оператор не може стояти занадто близько до вас, тому що у камери «охоплення зору» набагато менше, ніж у очей. Він змушений стояти трохи віддалік, а цей проміжок можуть заповнити.

Пам'ятайте, що оператору теж потрібно перекусити

Хоч які комічним виглядає це питання, він досить важливий. Жоден оператор не буде знімати на шкоду своєму здоров’ю. А знімати доводиться по 10 -14 годин. Тому оператора потрібно нагодувати. І тоді він не буде відчувати себе збитковим, і не будуть трястися руки від голоду.

Конфлікт з оператором

Повчання оператора вами або вашими гостями неприпустимо, і ні до чого доброго не приведе. І вже, звичайно, необхідно негайно відреагувати на конфлікт оператора з гостями (які найчастіше бувають нетверезими). Щоб не довелося відшкодовувати збиток за розбиту апаратуру.

Завжди пропускайте оператора вперед

Фрази типу «першими проходять молоді» стосуються гостей. Пропускайте вперед себе фотографа та відеографа в наступних випадках:

  • наречений «проривається» до нареченої при викупі;
  • наречений заходить в кімнату нареченої;
  • молоді входять в РАГС і виходять з нього;
  • молоді входять в банкетний зал.

Не забувайте, що вас знімають

Іноді у оператора бувають моменти, коли він не готовий до зйомки. Причини різні: оператор ще не під’їхав, змінює акумулятор, відійшов з природничих потребами. Ставтеся до цього поблажливо. Обов’язково дочекайтеся оператора, якщо має бути щось цікаве.

Викуп

Вкрутіть лампочки

У під’їзді і в квартирі завжди темно. Тому попередньо вкрутите потужні лампи.

У кімнаті нареченої звільніть місце

У кімнаті, де відбувається викуп, зазвичай дуже тісно. Подбайте заздалегідь: виберіть найбільшу кімнату.

У РАГСі

Скажіть голосно і впевнено

Це слово «ТАК»

Не відвертайтеся

Під час підпису документів намагайтеся тримати голову прямо, сильно не схиляючись. Не відвертайтеся, не затуляти при першому поцілунку, обміні кілець. Фото і відео вийде краще.

Не поспішайте

Не поспішайте під час поцілунку, обміні кілець. Дайте зняти ці моменти. Немає нічого страшного в тому, якщо ви трохи попозіруете.

Нехай гості залишаються на місцях

Іноді гості намагаються відобразити урочисті моменти. Нехай вони цього не роблять або роблять, не сходячи зі своїх місць. Вас уже знімають професіонали, яким такі витівки можуть зіпсувати історичні кадри.

Прогулянка по місту

Надайте відеографу в його розпорядження автомобіль

Це не примха. Справа в тому, що оператору необхідно на місце зйомки приїхати на хвилину-дві раніше гостей. Для того, щоб підготувати апаратуру, вибрати найбільш вдале місце зйомки. З оператором можна посадити і фотографа, інший «обслуговуючий персонал».

Чітко називайте маршрут прямування

Знову з тієї ж причини. У практиці були випадки, коли машина оператора їхала в призначене місце, а решта по дорозі «передумували» і їхали в інше місце.

Тримайте зв'язок з оператором

Заздалегідь з’ясуйте, як можна оперативно зв’язатися з оператором (щоб не втратити один одного).

Урочистий банкет на честь молодих

Виберіть відповідний банкетний зал

Банкетний зал повинен бути просторим і світлим. Це поліпшить якість зйомки. Чим краще висвітлення — тим менше колірних «шумів», тобто краще якість зображення.

Посадка нареченого і нареченої

Нерідко наречений і наречена — сідають прямо біля вікна (спиною до нього). З точки зору відеозйомки — це вкрай небажано, якщо на вулиці світло. Якщо сідаєте біля вікна — вікно повинно бути завішене обов’язково.

Запросіть тамаду

Якщо народу багато — тамада обов’язково. Вона зможе організувати ваш відпочинок, а не просто застілля. Зазвичай без тамади весілля перетворюється на звичайну пиятику, коли кожен робить, що хоче.

Звук з мікрофона або вихід з цієї ситуації

Як не дивно, від мікрофона залежить багато чого. У гулі голосів губляться поздоровлення і тости, гості потихеньку починають перемовлятися між собою, гул наростає і ось вже говорить не чути навіть поблизу. Зате можна почути зауваження і фрази типу «подай мені отих помідорів«, або «Вітьок, пішли курити!«.
Щоб різних сторонніх шумів щоб не було чутно я записую звук з мікшерного пульта музикантів.

Погодуйте оператора

Це питання вже порушувалося. На банкеті найкраще, якщо ви приготуєте окремий стіл для «обслуговуючого персоналу» — оператора, фотографа, ді-джея, тамади. У разі окремого столу ви можете поставити закуски і пиття скромніше, ніж на загальному столі.

Монтаж весільного фільма

Не женіться за обсягом

Довгий фільм дивитися важко. Фільм при цьому буде нецікавий і затягнутий. Оптимальна тривалість весільного фільму: 1 день — до двох годин в залежності від насиченості весілля, 2 дня не більше 3 годин.

Відеоальбом

Вступ до весілля — це послідовність фотографій, в відеофільмі під мелодійну музику. Накладення музики. Якщо Ви меломан і вам подобаються певні композиції або стиль — обов’язково скажіть. Ще краще, якщо ви самі принесете музику для вставки в фільм.

Міні - фільм 10-15 хв. (за окрему платню)

Крім основного фільму ви отримаєте додатковий короткий фільм з найяскравіших кадрів вашого весілля під запальну або мелодійну музику.

Архивы & каталоги

Статьи Видеозаписи Плейлист как завязать галстук

Leave A Comment