Обряд благословення нової сім’ї вимагає використовувати кілька видів рушників. Кожен з них має свій малюнок, значення і застосування. Раніше весільні рушники не один день вишивала наречена і її рідня, а зараз можна спростити собі задачу і швидко знайти.
Вінчальний весільний рушник стелять під ноги молодим. Під час старовинного церковного обряду вінчання наречений з нареченою ставали на нього на коліна. А тепер просто стають ногами, тому в його центрі не повинно бути орнаменту. Також його слід вибирати досить довгим (від 1,8 м до 2,5 м) і прикрашеним по краях рослинним або геометричним візерунком. Він вважається головним в обряді, тому вибирайте тканий рушник або з багатою вишивкою.
Союзним — об’єднують нареченого і наречену в пару. Їм пов’язують руки молодят, підтверджуючи їх союз. На ньому доречні вишиті кільця, голуби, побажання, імена молодих, щоб любов і мир були в родині довгі роки. Найчастіше по довжині він не більше півтора метрів.
Хлібосольний рушник під коровай досить великий (1,5 м) і найяскравіший, з вишитими парами птахів, квітами і древом життя. Він демонструє підтримку і продовження роду, бажає щасливого сімейного життя і вірності в любові.
Божнікі — два Рушничка (від 1,2 м до 1,5 м) з багатою часто червоною орнаментальної вишивкою. Ними покривають ікони, якими батьки благословляють молодих і символізують радість сімейного життя.
Нерідко кожному свата або одному також пов’язують весільний рушник. Це подарунок від молодих і знак причетності до святкових обрядів. Такі рушники можуть мати будь-який красиве оформлення, в тому числі — за допомогою друкованого принта. Відносно недавно з’явилася нова тенденція замінювати їх широкими весільними стрічками, на які шовкотрафаретного печаткою нанесені малюнки, що імітують вишивку.
Leave A Comment