Традиція вішати на міст «Замки кохання»

"ТрадиціяУ багатьох містах є мости закоханих, де до поручнів моста або огорожі молодята кріплять красиві замки із зазначеними своїми іменами і датами весілля. Вважається гарною прикметою і традицією, якщо молодята вішають замки в день весілля, а ключі від замка викидають в річку. В давнину говорили — якщо закохані виконують цю традицію — дівчина вішає замок, а хлопець кидає всі ключі у воду, то буде у них міцніше кохання.

Молодята заздалегідь планують свій весільний маршрут, щоб виконати цю чудову традицію. Вішають різні та прикольні замки, найнесподіваніших конструкції,  і всі вони, по праву, називаються «замком кохання».

Вішати замки на мосту в парку ім. Ю. Гагаріна міста Житомира почали кілька років тому. У нас ця традиція тільки входить в силу і всі молодята намагаються повісити свій замок. Доставляє масу задоволення з боку спостерігати за фантазіями молодят, в плані різноманітності вибору замків та місць їх кріплення.

Традиція вішати на міст «Замки кохання»Ідею вішати замки на знак скріплення своїх доль оскаржують італійці (міст Мільвіо), які вважають, що цей звичай виник після виходу в 1992 році роману італійського письменника Федеріко Моччa (Federico Moccia), що дав світові зворушливий твір про кохання «Три метри над небом» ( Tre metri sopra il сielo), в якому його герої, закохані один в одного хлопець і дівчина, щоб «втопити» всі свої колишні порочні зв’язки, а союз своїх сердець зробити нерозривним, повісили на міст замок, а ключ кинули у воду.

А є ще такі прикмети з замочком, які рекомендується до відома молодятам — після весілля, коли молоді йдуть додому, перед порогом покласти відкритий замок, чоловік переносить дружину на руках через поріг, потім замок піднімають і закривають, а ключ кидають в річку або колодязь. Це вважалося задобрюванням предків нареченого, щоб вони прийняли невістку в будинок.

Leave A Comment